​3 shqiptarë në formacionin e javës në Zvicër (FOTO)

Shqiptarët kanë shkëlqyer këtë javë në Superligën e Zvicrës në futboll.

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Benjamin Kololli ka shkëlqyer me skuadrën e tij Lozana, ku shënoi edhe një supergol.

Kjo paraqitje e mirë e tij ka bërë që ai të jetë pjesë e formacionit të javës të përzgjedhur nga Blick.ch.

Ai nuk është shqiptari i vetëm në këtë formacion, pasi aty janë edhe dy lojtarët e Luganos, Armando Sadiku dhe Ezgjan Alioski.

Sadiku shënoi një gol, ndërsa Alioski shëno het trik në fitoren 4:2 të Luganos.