​Kjo është logoja zyrtare e “Alternativës”(Foto)

Ka kohë që është përfolur për krijimin e partisë së re nga kryetarja e Gjakovës Mimoza Kusari-Lila dhe ish anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Ilir Deda.

 

Kurse, javën që lamë pas ata bën edhe paraqitjen publike të partisë së tyre, dhe idesë që ajo përcjell.

Kurse, Kusari Lila ka publikuar pak çaste më parë ka publikuar edhe logon zyrtare të partisë së saj.

 

Shkronja “A” e artë me prapavijë të kaltër të mbyllur është përzgjedhja e logos së partisë më të re në vend, “Alternativa”.