​Mogherini kërkon nga liderët që të përmbahen nga komentet në publik

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së/Zëvendës Kryetarja Federica Mogherini, ka falënderuar dhe një herë udhëheqësit politik të Beogradit dhe Prishtinës për takimin konstruktiv mbrëmë në kuadër të dialogut.

 

“Ishte takimi i parë i këtij formati, i cili është një format i rëndësishëm për tu mbajtur. Një rezultat thelbësor ishte lënia e tensioneve mbrapa dhe përmbajtja nga komentimi në publik sa i përket diskutimeve. Na vjen keq që kjo nuk ishte në përputhje për të gjithë, dhe ftojmë që të kenë vetëpërmbajtje për të ndërtuar marrëveshjen e arritur ditën e djeshme.”, ka deklaruar ajo./KosovaPress/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme