​Prezantohet rivali i Teslës

Faraday Future, kompania misterioze elektrike që do të sfidojë Teslën, më në fund ka zbuluar prodhimin e saj të parë.

 

Makina e shumëpritur që quhet FF91 u zbulua në “Consumer Electronics Shoë”, në Las Vegas, të martën në mbrëmje.  Kjo makinë është e pajisur me inteligjencë artificiale dhe Faraday thotë se FF91 përfaqëson një “specie të re” që do ju mbajë “të lidhur me botën”.

Demonstrimet në terren kanë treguar se kjo makinë ka një akseleracion më të mirë se modelet e Teslës.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme