​Spiegel: Gjermania ka spiunuar Shtëpinë e Bardhë

Shërbimi gjerman i inteligjencës (BND) ka spiunuar për një kohë të gjatë zyrtarët dhe kompanitë në SHBA, përfshirë edhe Shtëpinë e Bardhë, shkruan sot gazeta gjermane “Spiegel”.

 

Gazeta shkruan se ka pasur qasje në dokumentin, i cili tregon se BND ka pasur listën prej rreth 4.000 “fjalëve kyçe të përzgjedhura” për mbikëqyrje në periudhën prej vitit 1998 deri 2006, transmeton KosovaPress.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme