​Zidane publikon listën për Kupën e Botës për Klube, mungon një yll

Real Madrid është nisur për Japoni, atje ku do të zhvillohet Kupa e Botës për Klube

 

Real Madridit do të luaj në Kupën e Botës për Klube, ku ndeshjen e parë do ta zhvillojë kundër Club America këtë të enjte.

Futbollistët dhe stafi tashmë janë nisur për Japoni, ku trajneri Zinedine Zidane ka ftuar të gjithë 23 futbollistët, në përjashtim të Gareth Bale, i cili është i lënduar.

Lista e plotë e ftuar nga Zidane:

Portierët: Navas, Casilla y Yáñez.

Mbrojtësit: Carvajal, Pepe, Ramos, Varane, Nacho, Marcelo, Coentrão y Danilo.

Mesfushorët: Kroos, James, Casemiro, Kovacic, Modric, Asensio e Isco.

Sulmuesit: Cristiano Ronaldo, Benzema, Lucas Vázquez, Morata y Mariano.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme