10 futbollistët që u maskuan më së miri për Halloween (Foto)

E hënë, 31 Tetor 2016 – Sakte.net

Shumë futbollistë festuan Halloweennin këtë vikend. Pothuajse të gjithë lojtarët shpërndanë fotografi nga maskimet në rrjetet sociale si Instagram, Twitter apo Facebook.

Në mesin e të shumtëve janë yjet nga Liverpooli, Firmino e Coutinho, ata nga Real Madridi Marcelo e Cristiano Ronaldo e shumë të tjerë.

Këta janë dhjetë futbollistët që u maskuan më së miri për këtë festë:

Cristiano Ronaldo

Roberto Firmino dhe gruaja e tij

Marcelo me familje

David Ospina me familje

Lucas Leiva dhe gruaja e tij

Camilo Zuniga me familje

Philippe Coutinho me familje

Patrice Evra

Yanncik Carrasco me të dashurën

Oriol Romeu