10 lojtarët më të mirë të dekadës së fundit

E martë, 15 Nentor 2016  –  Sakte.net  /

Goal.com ka përzgjedhur 10 futbollistët më të mirë të dekadës së fundit

Leo Messi pa dyshim që është lojtari më i mirë i dekadës së fundit, jo vetëm për shkak të çmimeve individuale, por edhe atyre kolektive.

Në vendin e dytë është rivali i tij më i madh Cristiano Ronaldo, i cili ishte i suksesshëm me Manchester Unitedin, Real Madridin dhe Kombëtaren e Portugalisë.

Ndërsa top pesëshen e përmbyllin, Zlatan Ibrahimovic, Andres Iniesta deh Xavi Hernandez.

Kjo është top 10’ja:

Leo Messi Cristiano Ronaldo Zlatan Ibrahimovic Andres Iniesta Xavi Hernandez Luis Suarez Thomas Muller Neymar Sergio Ramos Arjen Robben

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme