11 trajnerët që mund të zëvendësojnë Wengerin te Arsenali

Eliminimi i Arsenalit nga Liga e Kampionëve nga Bayern Munich me rezultat të thellë, ka lëkundur seriozisht karrigen e trajnerit Arsene Wenger.

Francezi sipas medieve në Angli, pritet të largohet pas 25 viteve nga Arsenali.

Një listë e gjatë me emrave të trajnerëve po fliten si pasues të tij, ndër ta edhe Massimiliano Allegri i Juventusit dhe Luis Enrique i Barcelonës.

‘DailyMail’ ka publikuar një listë me emrat e 11 trajnerëve, të cilët janë kandidatë të mundshëm për ta zëvendësuar Wengerin.

Massimiliano Allegri, Diego Simeone, Thomas Tuchel, Luis Enrique, Eddie Howe, Leonardo Jardim, Ronald Koeman, Jorge Sampaoli, Rafa Benitez, Thierry Henry dhe Patrick Vieira.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme