18 gjëra që nuk e keni ditur se ekzistojnë

Bota është e mbushur  me gjera të pabesueshme dhe të çuditshme.

Sa herë që i shohim dhe i numërojmë, jeta na duket edhe më interesante, shkruan arbresh.info.

Më poshtë keni 25 fotografi që dëshmojmë se kemi ende shumë për të mësuar rreth botës./arbresh.info.

533005-650-1452509505-a_726_20140729121143

 Shpatat memoriale gjigante të vendosura në Norvegji

533055-650-1452509505-a_726_20140729121423

 Pikëpamja e njeriut vs. pikëpamje e maces

533105-650-1452509505-bp8isktieaao2al

Një ide interesante për urë

533255-650-1452509505-awp-masthead

Mekanizmi i brendshëm i orave të Patek Phillippe që konsiderohet se janë më të shtrenjtat në botë

533305-650-1452509505-2780m-pyrite1

Kubet perfekte të Piritit të krijuara nga vetë nëna natyrë

533355-650-1452509505-0

Pishina më  e thellë në botë 

533405-650-1452509505-302fa12d017

Një makinë për të shtruar trotuaret

533455-650-1452509505-9753_9483

Bari pas një goditje vetëtime

533505-650-1452509505-geometric-patterns-8

 Gjeometria e një lakre

533555-650-1452509505-gnlxwoq

Një pistë në Aerportin Ndërkombëtar të Gjibraltarit kalon përmes një rruge

533605-650-1452509505-this-eggshell-has-more-than-20000-holes-drilled-in-it

Kjo lëvozhgë vese ka më shumë se 200 mijë vrima të krijuara në të

533655-650-1452509505-steklyannye-shedevry-ot-lorena-stampa_1

Një copë arti: Secila ngjyrë e vendosur krijon një pikturë

533705-650-1452509505-unnamed4

 Krejt kjo është vetëm një pikturë

533755-650-1452509505-wallhaven-148318

Xhami i çkrirë në një ndërtesë të djegur

533805-650-1452509505-ytu52aj

Ura mbi ujin e akullt

533855-650-1452509505-s4_53e7361477aa5

Perëndimi i diellit dhe eklipsi duke ndodhur njëkohësisht

533905-650-1452509505-pics-cross-section-of-a-commercical-airplane

Pjesa tërthore e një aeroplani komercial

534055-650-1452509505-mti4otg2ote3njyzndq2mjkw

Një gardh i lakuar kufitar në Kaliforninë Jugore

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme