20 klubet më të pasura në botë

Të jetosh në një epokë të futbollit ku mbrojtësit janë duke u blerë dhe shitur për më shumë se 88 milionë euro financat do të thonë gjithçka.

Merkatoja e transferimeve sjell shuma të mëdha të shpenzuara, dhe çmimet nuk duket se do të bien së shpejti.

Pagesa prej 50 milionë eurove për lojtarët është konsideruar si normë më herët, por tani edhe kontratat e lojtarëve rriten edhe më fitimprurëse me secilin vit që kalon, përcjell lajmi.net.

Por cili klub futbolli është më i pasuri në botë?

Deloitte Football Money League, tani në edicionin e saj të 22-të, rendit 20 klubet më të mira nga të ardhurat në futbollin botëror.

Gjetjet e Deloitte në edicionin e fundit të Football Money League, botuar në janar 2019, tregojnë se Real Madrid është klubi më i pasur në botë pasi kishin 750.9 milionë euro të ardhura në sezonin 2017/18 , që është një rekord të ri.

Më poshtë mund të shihni listën e 20 klubeve më të pasura në botë. /Sakte.net/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme