Archive

Berisha:Kjo quhet shpartallinë

5 vjet më parë

Ish-kryeministri Sali Berisha në një reagim, thotë se zjarri i rënë dje në burgun e Shënkollit në Lezhë është i qëllimshëm dhe sipas tij, zjarrvënës

Turqia i do vetëm kadetët beqarë të FSK-së për Akademi Ushtarake

5 vjet më parë

Secili i ri a po e re që dëshiron ta kryejë Akademinë Ushtarake Tokësore dhe Mjekësore në Turqi si kadet i FSK-së duhet të jetë

Sali Riza Gërqina dhe Ludvig Prenqi “Dallëndyshet” e vitit

5 vjet më parë

Sali Riza Gërqina dhe Ludvig Prenqi janë fituesit e edicionit të 66-të të Kërcimeve nga Ura e Fshejtë. Të dy fituesit ndanë pozitën e parë

Uji i Tetovës i ndotur nga ujërat e zeza

5 vjet më parë

Tetova ka probleme me ujin e pijshëm dhe shumicën e rasteve ka restrikcione. Tani, Instituti për shëndet publik, direkcioni i Tetovës ka konfirmuar se në

Kush janë agjentët e “paprekshëm” në rastin e Kumanovës?

5 vjet më parë

Familjarët e të akuzuarve të rastit të Kumanovës kërkojnë që të hetohet pista e dyshimtë e agjentëve të implikuar në skenarin e Lagjes së Trimave

Ky është polici që u vra mbrëmë në Kumanovë (Foto)

5 vjet më parë

Një polic ka mbetur i vdekur si pasojë e lëndimit të rëndë nga thika e një banorit të lagjes rome në Kumanovë. Polici shkoi të

Myslimanët në meshat e të krishterëve në Francë

5 vjet më parë

Pas vrasjes së tmerrshme të një prifti katolik francez, myslimanët, në shenjë solidariteti, kanë marrë pjesë në meshat e sotme katolike në kishat dhe katedralet

LDK akuzon Ahmetin se anuloi koncertin “Thank You USA” dhe organizoi “BeerFest”

5 vjet më parë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka akuzuar kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti se ka anuluar koncertin që dikur mbahej për nder të Shteteve të

Fshati Maxhunaj pa kanalizim, banorët rrezikohen nga ndonjë epidemi

5 vjet më parë

Nuk kërkojnë as fusha sportive e as qendra rekreative. Nuk kërkojnë asgjë që ka të bëjë me privilegje, por kërkojnë diçka që është jetike e

Ramush Haradinaj është i gatshëm për debatin e demarkacionit

5 vjet më parë

Kryeministri Isa Mustafa edhe gjatë së dielës është marrë me demarkacionin. Ai ka vazhduar me akuza kundrejt opozitës. Mustafa ka thënë se në debatin e

1 2 3 64