Archive

Time Kadrijaj: Isa Mustafa po kushtëzon me vende të punës!

4 vjet më parë

Deputetja nga AAK, Time Kadrijaj, ka reaguar ndaj asaj që kjo parti e quan fenomenin e kushtëzimeve që po ju bëhen disa punonjësve nga Qeveria

Kuvendi i Maqedonisë, institucion në shërbim të partive

4 vjet më parë

Me miratimin e ndryshimeve ligjore nga marrëveshja politike dhe rishikimin e buxhetit, Kuvendi i Maqedonisë ka mbyllur sesion veror të punimeve. Të gjitha këto ndryshime

Nga sulmi në Teksas, raportohet për të vdekur

4 vjet më parë

Një grua e moshës 30 vjeçare është vrarë dhe katër persona të tjerë janë plagosur, të dielën në mëngjes, në qytetin Austin në Teksas, ka

Gjirokastër: Aksident i rëndë, vdes e ëma, bija lëndohet rëndë

4 vjet më parë

Një aksident i rëndë u shënua sot në mëngjes në fshatin Sofratikë të Gjirokastrës. Një makinë në të cilën udhëtonin anëtarët e një familjeje është

Ryva Kajtazi nuk po plaket fare (Foto)

4 vjet më parë

Ryva çdo ditë po duket edhe më e re. Ajo që kur doli në skenë nuk e ka lëshuar veten asnjëherë. Në këto ditë vere,

Përmbytja e madhe – legjendat universale të botës së lashtë

4 vjet më parë

Secili vend ka legjendat e veta, por disa prej tyre janë universale – ato shfaqen e rishfaqen në kultura të cilat mund të jenë edhe

Kjo është targa më e çuditshme që keni parë ndonjëherë / FOTO

4 vjet më parë

Nëse mendoni se deri tani keni parë targa makinash me emra të personalizuara apo me urime të veçanta shikoni këtë emërtim që ka vendosur ky

FËMIJA NUK JU BINDET? KATËR RREGULLA TË ARTA

4 vjet më parë

Sjellet e fëmijëve nuk është mirë të përgjithësohen ndaj për fat të keq dhe për fat të mirë nuk ka asnjë mënyrë universale efektive për

Neglizhenca e shtetit për hekurudhat ju merr jetën e qytetarëve

4 vjet më parë

Treni mori jetën edhe të një banori të fshatit Radushë. Profesori Bujar Osmani, humbi jetën pas aksidentit që kishte të premten, në dalje të fshatit.

Mustafa shpreson për ratifikim të demarkacionit, edhe një tiradë kundër opozitës

4 vjet më parë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa po e pret me ankth debatin për demarkacion Kosovë- Mali i Zi që është paralajmëruar të mbahet më 3 gusht,