Archive

Kjo është familja e presidentit turk Erdogan (Foto)

4 vjet më parë

Rexhep Taip Erdogan është presidenti i 12-të i Turqisë. Ai ka mbajtur edhe postin e kryeministrit për 11 vite rresht. Këto ditë u organizuar një

LR-PDSH: Në Parlament ka deputetë-hajdutë

4 vjet më parë

Zëdhënësi i LR-PDSH-së, Elmir Sejfullai ka reaguar ndaj falsifikimit të nënshkrimeve që deputeti i BDI-së Musa Ibraimi e bëri për kolegët e tij, duke mos

Haradinaj: Erdoganin s’e kemi vëlla

4 vjet më parë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj tha se Kosova mund të jetë cak i terrorizmit religjioz dhe se duhet shtuar kujdesin për

Mustafa: Lexoni dokumentet e shpalljes së pavarësisë, pastaj flisni për kufirin

4 vjet më parë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa thotë se personat që sot po flasin për demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, duhet të lexojnë dokumentet themelore

Erdogan: Përse t’i mbajmë e t’i ushqejmë puçistët në burgje, më mirë t’i vrasim

4 vjet më parë

Presidenti turk, Tayyip Erdogan, ka thënë në një intervistë për CNN-in të hënën se populli turk ka kërkuar dënimin me vdekje – që është shfuqizuar

Meta: Reforma në drejtësi do të kalojë

4 vjet më parë

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka deklaruar sot në emisionin Opinion se Reforma në Drejtësi do të kalojë dhe se “angazhimi im ka qenë dhe

Mbi 20 të lënduar në sulmin me sëpatë në një tren në Gjermani

4 vjet më parë

Më shumë se 20 persona në Gjermani janë lënduar pasi një person me sëpatë i ka sulmuar në një tren. Sipas medieve gjermane, në Heidingsfeld

Ozturk mohon se drejtoi puçin në Turqi

4 vjet më parë

Gjenerali pensionist i forcave ajrore, Akin Ozturk, i arrestuar nën dyshimin se ka drejtuar tentimin për grusht shtet në Turqi, i ka mohuar këto akuza.

1 62 63 64