Archive

Presidenti Thaçi uron liderët e Maqedonisë për marrëveshjen midis tyre

5 vjet më parë

Presidenti i Kosovës ka uruar liderët politikë të Maqedonisë, për arritjen e marrëveshjes midis tyre, sipas të cilës më 11 dhjetor do të mbahen zgjedhjet

BE kërkon që protesta të jetë paqësore dhe debati në Kuvend i qetë

5 vjet më parë

Bashkimi Evropian ju ka bërë thirrje të gjithë pjesëmarrësve të protestës së sotme që të angazhohen për një ambient të qetë gjatë debatit dhe votimit.

Në qytet shpërndahen fletushka: Vetëvendosje – vëllavrasje (Foto)

5 vjet më parë

Në lagjen Dardania në Prishtinë janë shpërndarë fletushka të cilat janë titulluar “Vetëvendosje, Vëllavrasja”. Ndër tjera aty shkruan se Vetëvendosje më 1 shtator ju dëshiron

Takim urgjent i Kadri Veselit me Isa Mustafën

5 vjet më parë

Pika e rendit të ditës sa i përket ratifikimit të marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi, e cila pritej të dilte sot në Kuvend

Lista Serbe nuk merr pjesë në seancën e demarkacionit, frikësohen për sigurinë

5 vjet më parë

Lista Serbe ka marr vendin që mos të jetë e pranishme në seancën e sotme, ku pritet të bëhet ratifikimi i Marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe

BESA sot ia numëron dështimet BDI’së në arsim

5 vjet më parë

Me rastin e ditës së fillimit të procesit mësimor, Lëvizja BESA ka paralajmëruar një konferencë për media në të cilën Drejtoria e Arsimit e kësaj

Ratifikimi i Demarkacionit, fitore e NATO-s ndaj Rusisë

5 vjet më parë

Shtator 2016 – Sakte.net  10:47 Auto: Ridvan Emini Sot pritet që të vihet në votim Marrëveshja e Demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Kjo

DOSJA E SHEFAVE XXV: GRABOVCI FUT NË HISTORI DREJTORIN E KOMPANISË DEVOLLI

5 vjet më parë

Tri biseda të reja telefonike të Adem Grabovcit, nxjerrin në pah edhe më tej fuqinë e tij për të vendosur njerëz në borde. Pos, emërimeve

Mustafa: Mos më keqinterpretoni

5 vjet më parë

Sakte.net 9:57    –   1 Shtator 2016 Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka shkruar për herë të dytë mëngjesin e kësaj të enjte për opinionin

1 124 125 126