Archive

Dasmorët bllokojnë autostradën me super-vetura (Video)

5 vjet më parë

Sakte.net /e Premte 30 Shtator 2016 – 15:46 Autostrada Trans-Evropiane në Stamboll të Turqisë, është bllokuar nga veturat luksoze të dasmorëve, që ishin nisur për

Dorëzohet porosia rekorde prej 30 veturave luksoze Rolls-Royce, ja për çfarë do të shfrytëzohen [FOTO]

5 vjet më parë

Sakte.net /e Premte 30 Shtator 2016 – 15:44 Një biznesmen në Kinë, në vitin 2014 bëri porosinë më të madhe ndonjëherë të 30 veturave Rolls-Royce.

Ministri Hoxhaj ftohet të raportojë për rrahjen e zyrtarëve në ministri

5 vjet më parë

Komisioni për Punë të Jashtme i Kuvendit të Kosovës e ka ftuar ministrin e Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj për të raportuar lidhur me rrahje

Aksidentohet djali i Hamzë Jasharit (Foto)

5 vjet më parë

Bekim Jashari, djali i Hamzë Jasharit, ka pësuar aksident komunikacioni. Ai është aksidentuar në fshatin Zabeli i Ulët, komuna e Drenasit, i kanë thënë portalit

Tirana “vishet” me folklorin e qyteteve shqiptare

5 vjet më parë

Në Shqipëri është shënuar të enjten “Dita Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore”, ku në Tiranë është mbajtur “Parada e valleve, këngëve dhe kostumeve popullore” me ansamblet

Si t’i mbani larg vetes rrudhat

5 vjet më parë

Procesi i plakjes shkakton ndryshime të padëshirueshme në lëkurë dhe bashkë me faktorët e ambientit bëjnë që lëkura jonë të humbasë vazhdimisht elasticitetin dhe të

Sëmundjet e zemrës në rritje

5 vjet më parë

Zyrtarë shëndetësorë i kanë radhitur sëmundjet kardiovaskulare si shkaktarin kryesor të vdekjeve në Kosovë, megjithëse nuk ka një sistem të referimit shëndetësor dhe as statistika

Lubonja: Politikanë të dështuar qëndrojnë në pushtet me paratë e biznesmenëve të korruptuar

5 vjet më parë

Analisti Fatos Lubonja, deklaron se ka shumë politikanë që qëndrojnë në pushtet me paratë e biznesmenëve të korruptuar. Një një opinion për gazetën “Panorama”, Lubonja

Haradinaj kërkon formimin urgjent të Ushtrisë së Kosovës

5 vjet më parë

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ndër dy tema që kërkojnë zgjidhje të menjëhershme ka

Udhër për arrestimin e 75 zyrtarëve të burgjeve në Turqi

5 vjet më parë

Prokuroria në Stamboll, në kuadër të hetimeve kundër organizatës FETO, që pushteti aktual në Turqi e cilëson terroriste, ka marrë vendim për arrestimin e të