Archive

Shpend Ahmeti padit Qeverinë

5 vjet më parë

Përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin Komunal të Prishtinës kanë paditur Komisionin Qendror të Zgjedhjeve Sipas VV-së, është bërë në mënyrë të paligjshme zëvendësimi i

Ngrihet aktakuzë kundër 21 të pandehurve për kontrabandim

5 vjet më parë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë kundër 21 të pandehurve. “Sipas aktakuzës 21 të pandehurit akuzohen për vepër penale pjesëmarrja ose organizimi

Tahiri: Procedurat administrative në Kosovë vonojnë marrëveshjen për targat

5 vjet më parë

Ende nuk ka ndonjë afat kohor se kur do të mund të fillojë së zbatuari marrëveshja për reciprocitet të plotë për targat e veturave ndërmjet

Deputetët e AAK-së dhe Nismës lëshojnë përsëri sallën e Kuvendit (Foto)

5 vjet më parë

(I plotësuar)- Pas miratimit të Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes financiare për IPA 2015 ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian, deputetët e AAK-së dhe Nismës, kanë lëshuar

Detajet e policisë rreth vdekjes në qendër të Pejës

5 vjet më parë

Policia e Kosovës ka dhënë detajet rreth ngjarjes në Pejë, ku një person është gjetur i vdekur në qendër të këtij qyteti. Zëdhënësi i PK-së

Prokurorët e Prokurorisë Themelore dhanë betimin para Thaçit

5 vjet më parë

Prokurorët e rinj të emëruar në Prokuroritë Themelore të vendit janë betuar sot para presidentit Hashim Thaçi. I pranishëm në këtë ceremoni ishte edhe Kryeprokurori i

HIV/AIDS vrau një dhe preku 10 persona këtë vit në Kosovë

5 vjet më parë

Shënohet sot Dita Ndërkombëtare e Luftës Kundër Sidës, 1 dhjetori, me ç’rast Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria e Shëndetësisë dhe Njësia Menaxhuese

Portali që shpifi ndaj Adnan Ismailit i kërkon falje publike

5 vjet më parë

Pas publikimit të disa lajmeve shpifëse ditëve të fundit ndaj drejtorit të shtëpisë botuese, Logos A, Adnan Ismaili, ai ka reaguar përmes një shkrimi ku

1 137 138 139