Archive

93 gazetarë u vranë në detyrë gjatë vitit 2016

5 vjet më parë

Federata Ndërkombëtare e Gazetarëve njoftoi sot se 93 gazetarë janë vrarë në vitin 2016 gjatë kryerjes së detyrave të tyre, apo në atentate Numri gazetarëve

Ra Alija,e u pamë!

5 vjet më parë

Autor: Samedin Imeri Prej vitit 2002 deri në zgjedhjet e parafundit të 2014, partia shqipatre e dalë nga lufta,në c’do cikël zgjedhor merte mbështetjen e shqiptarëve

Gates: Bota e papërgatitur të përballet me një epidemi të gripit vdekjeprurës

5 vjet më parë

Bill Gates ka paralajmëruar se sistemet emergjente të botës ende nuk janë aq të forta që të përballen me një epidemi të gripit vdekjeprurës. Miliarderi Bill

Artan Grubi iu vërsulet analistëve, opinionistëve dhe axhamive në Kuvend

5 vjet më parë

Deputeti i BDI-së Artan Grubi ka reaguar përmes një statusi të tij në rrjetin social Facebook, kundër analistëve dhe opinionistëve të cilët sipas tij komentojnë

Grabitet një kazino në kryeqytet, policia arreston autorin

5 vjet më parë

Një 47-vjeçar që tentoi të realizojë grabitjen e dy kazinove njëra pas tjetrës në kryeqytet u arrestua nga policia. Ilir Leli ishte me pistoletë dhe

Trumpi nuk përmbahet: Bravo për Putinin, e kam ditur se është i mençur

5 vjet më parë

Gjithmonë e kam ditur se Putini është i mençur, ka theksuar Donald Trump në Twitter, duke komentuar vendimin e presidentit rus që mos t’i përzë

Bilall Sherifi: Thaçit në Turqi paralajmëroi mbylljen e shkollave të Gylenit në Kosovë?

5 vjet më parë

Anëtari i kryesisë së Nisma-s, Bilall Sherifi ka komentuar takimin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit me krerët e shtetit të Turqisë. Nëpërmjet një postimi

Veseli: Demarkacioni duhet të kalojë në vitin 2017

5 vjet më parë

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli sa i përket çështjes së demarkacionit, ka thënë se nuk është profet, por ka konsideruar se demarkacioni me Malin e

Këto janë ofendimet më të mëdha të politikanëve (Video)

5 vjet më parë

Sharjet e fyerjet nga politikanë, liderë e deputetë janë bërë gati se të zakonshme në Kosovë. Jo rrallë, cak i tyre ishin gratë. Rasti i

Thaçi tregon se kur do të ratifikohen Demarkacioni e Asociacioni i Komunave Serbe

5 vjet më parë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se është i sigurt se shënimi i kufirit me Malin e Zi është marrëveshje e drejtë dhe e