Archive

Mustafa: Koalicioni PAN ka dalë në gjueti, Fillimi i Ri i PDK-së dështoi

4 vjet më parë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në një postim në facebook ka thënë se koalicioni PAN ka dalur në gjueti për sigurimin e

Presidenti Thaçi takon zëvendëspresidentin e SHBA-ve, Michael Pence

4 vjet më parë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, do ta takoi të mërkurën në Podgoricë zëvendëspresidentin e ri amerikan, Michael Pence. Ky takim do të zhvillohet në Podgoricë,

Nurteel, Albatriti dhe Genta Ismajli sjellin goditjen verore “Po du met pa” (Video)

4 vjet më parë

Producenti i njohur shqiptar, Nurteeli, ka sjellë projektin e ri në bashkëpunim me Albatrit Muçiçin dhe Genta Ismajlin të titulluar “Po du met Pa”. Projekti

United transferon një lojtar për 50 milionë euro

4 vjet më parë

Manchester United tashmë zyrtarisht ka nënshkruar me mesfushorin Nemanja Matic. Manchster United dhe Chelsea kanë arritur marrëveshje për transferimin e mesfushorit serb, Nemanja Matic. Lojtari ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një sezon

Dialogu në udhëkryq, propozohet rishikimi i të gjitha marrëveshjeve

4 vjet më parë

Dy presidentet, Hashim Thaçi i Kosovës dhe Aleksandar Vuçiq i Serbisë, javë më parë ishin takuar në Bruksel ku edhe ishin dakorduar për zhvillimin e

“Ballisti” përballë azilit në Kroaci apo ekstradimit në Serbi

4 vjet më parë

Shtetasi i Shqipërisë, Ismajl Morina i njohur në opinion me nofkën “Ballisti”, për të cilin Serbia ka kërkuar ekstradimin nga Kroacia, për shkak të dronit

Haradinaj bashkë me Dardan Gashin, gati për të enjten

4 vjet më parë

Deputeti i zgjedhur nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj së fundi ka postuar një fotografi në rrjetin social facebook. Ai shihet në shoqëri të ish-ministrit

Gruaja manekine e Luis Fonsit, këngëtarit të hitit “Despacito” (Foto)

4 vjet më parë

Luis Fonsi është bërë sensacion botëror me hitin më të madh të këtij viti, “Despacito”. Bashkëpunimi i tij me Daddy Yankee ka thyer thuajse të

Vuçiq: Thirrja për dialog nuk do të thotë njohje për Kosovën

4 vjet më parë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se thirrja e tij për dialog të brendshëm në lidhje me Kosovën nuk do të thotë që edhe

Deputetët marrin edhe formalisht ftesat për seancën konstituive

4 vjet më parë

Administrata e Kuvendit të Kosovës, vetëm ka filluar përgatitjet e para për seancën konstituive. Sekretari i Kuvendit të Kosovës, Ismet Krasniqi, në një prononcim për

1 2 3 163