Archive

Rrëfimi ndryshe i Kadaresë në “Die Welt”: Si kërkova azil në Francë pas letrave me Ramiz Alinë

4 vjet më parë

Vjollca Hajdari e ka intervistuar shkrimtarin Ismail Kadare me rastin e botimit nga Fischer Verlage, të romanit “E penguara”, përkthyer nga Joachim Rëm. Intervista është

Stavileci: PAN-i ka ekskluzivitetin e kandidimit të kryeparlamentarit pafundësisht

4 vjet më parë

Anëtari i Kryesisë së PDK-së Blerand Stavileci ka thënë se PAN-i e ka të drejtën ekskluzive për ta kandiduar kryetarin e Kuvendit derisa ai të

Selmanaj: LDK-ja do t’i bashkohet PAN-it

4 vjet më parë

Deputeti i AAK-së Rasim Selmanaj është shprehur i vendosur se koalicioni PAN i ka votat e mjaftueshme për ta bërë Qeverinë, ndonëse nuk ka bërë

Mustafa “qeth” delet në Istog (Foto)

4 vjet më parë

Kryeministri në largim, Isa Mustafa ka marrë pjesë në aktivitetin tradicional “Të Qethat 2017” në Istog. Mustafa përmes një shkrimi në llogarinë e tij në

Dikur kushtonte 49 milionë euro, sot kushton…

4 vjet më parë

Donis Avdijajt i kanë bërë dalje te Schalke 04, teksa ai nuk është marrë në fazën përgatitore që skuadra gjermane po e zhvillon në Austri.

Fshati me 500 banorë, kthehet në “vepër arti”

4 vjet më parë

Të armatosur me furça dhe bojëra, një grup artistësh të rinj polakë, kanë dekoruar muret e një fshati bullgar me murale të mëdha ku shfaqen

Ky është parashikimi i motit për sot

4 vjet më parë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17

Edona Llalloshi e nis ditën me një dedikim për familjen (Foto)

4 vjet më parë

Këngëtarja Edona Llalloshi ditën e sotme e ka nisur më ndryshe se zakonisht. Mëngjesin e sotëm, Edona ka publikuar një foto kolazh të gjithë familjes

Ford Mustang që lansohet më 2018, do të ketë çmim fillestar prej 22 mijë eurove

4 vjet më parë

Mustangu i ri do të arrijë shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë për katër sekonda, duke u bërë më i shpejtës se

KEK-u shpenzoi 2.5 milionë euro për riparimin e rotorit që e shiti për skrap

4 vjet më parë

Pak para ka fituar Korporata Energjetike e Kosovës nga pazari i shitjes së makinerive për skrap. Në KEK kanë thënë të mos e dinë çmimin