Archive

Kandidati i vetëm për kryetar të Kuvendit është Kadri Veseli

4 vjet më parë

Për koalicionin PAN, kandidat i vetëm për kryetar Kuvendi është lideri i PDK-së, Kadri Veseli. Zyrtarët e kësaj partie thonë se Veseli do të zgjidhjet

A po dërgon Uashingtoni një sinjal rikonfirmimi të angazhimit në Ballkan?

4 vjet më parë

Ndërsa nënpresidenti amerikan, Mike Pence është në prag të vizitës në Mal të Zi ku do të mbajë bisedime me udhëheqësit e Ballkanit, Zëvendës Ndihmës

Djathanik i ëmbël: Nuk do t’jua marrë mendja se sa do t’ju pëlqejë shija e kësaj piteje!

4 vjet më parë

Janë ngazëllyer madje edhe ata të cilët nuk e duan edhe aq shijen ëmbël-njelmët. Mos u bëni skeptikë, provoni këtë djathanik të ëmbël dhe do

Ndërtohet ura më e gjatë në botë për kalimin e këmbësorëve

4 vjet më parë

Ura këmbësore më e gjatë në botë u hap të shtunën në alpet zvicerane pranë qytetit të Zermattit. Struktura me gjatë 494 metra dhe rreth

Shpend Ahmeti u përgjigjet akuzave të PDK-së

4 vjet më parë

Fushatë të shpifjeve i ka quajtur kryetari i Prishtinës akuzat e PDK-së kundër qeverisjes së kryeqytetit. Në një prononcim për Kallxo.com kryetari i Komunës së

Lekaj tregon se a kanë pasur kushte minoritetet për ta përkrahur Haradinajn

4 vjet më parë

Deputeti i zgjedhur nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj ka konfirmuar se kandidati për kryeministër nga PAN, Ramush Haradinaj është takuar

Yllka është shfaqur tejet elegante.

4 vjet më parë

Në një fustan të gjatë ngjyrë hiri ajo ka marr vëmendjen e ndjekësve të saj, shkruan Indeksonline. Këngëtarja e njohur njihet për stilin e vecantë,

Vajza e Jackson dhe ylli i “Home Alone” kanë tatuazhe të njëjta (Foto)

4 vjet më parë

Paris Jackson është lidhur së fundmi me kumbarën e tij, aktorin Macaulay Culkin. Vajza e Michael Jackson u ka treguar ndjekësve të saj në rrjetet

SHBA: Nuk ka “kuptim” për seancë të OKB-së për Koren Veriore

4 vjet më parë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, tha mbrëmë se “nuk ka kuptim” për të mbajtur seancë të jashtëzakonshme të Këshillit

Momente ‘kritike’ për Haradinajn e Veselin

4 vjet më parë

Koalicioni PDK-AAK-Nisma (PAN) do ta dëshmojë përfundimisht nëse i ka apo jo votat ditën kur do të mbahet seanca konstituive më 3 gusht. Këtë të