Archive

Mjeku jep detaje për fëmijën e parë që lindi natën e Vitit të Ri

4 vjet më parë

Në mesnatë ka lindur fëmija i parë në vitin 2018 në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Foshnja e porsalindur, i gjinisë mashkull, Ajn Azemi gëzon

Ndahen nga 1000 euro për familjet e policëve të rënë në detyrë

4 vjet më parë

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, bazuar në legjislacionin në fuqi, ka marrë vendim që të ndahen mjete financiare për familjarët e zyrtarëve policor

Bullgaria merr presidencën e radhës të BE-së

4 vjet më parë

Bullgaria mori sot presidencën e radhës të BE-së, hera e parë që një vend ballkanik e merr një gjë të tillë. Me moton kombëtare “Të

24 vrasje në vitin 2017, u arrestuan afro 10 mijë qytetarë!

4 vjet më parë

Policia e Kosovës përgjatë një viti ka punuar vazhdimisht në shtimin e sigurisë për qytetarët e vendit. Madje në kuadër të kësaj hyjnë edhe vendimet

Pesë aksidente nga ora 12 e natës deri në ora 03:00

4 vjet më parë

Sfida më e madhe për Policinë e Kosovës përgjatë këtij viti ishte pikërisht numri i madh i aksidenteve, nga të cilat shumë persona humbën jetën.

Top dhjetë markat telefonike që shkëlqyen në vitin 2017

4 vjet më parë

Çdo person ka së paku një telefon sot. Teknologjia dhe bizneset po ndryshojnë dita ditës. Markat më të mira përfshijnë Apple, Samsung dhe ato kineze

Sot hyn në fuqi ligji për vjetërsinë e veturave

4 vjet më parë

Nga sot është paraparë të hyjë në fuqi ligji për vitin e veturave dhe kriteri tjetër të ‘Euro-katër të standardit’. Zëdhënësi i Doganës së Kosovës,

6 persona të lënduar nga mjetet piroteknike, 1 nga plumbi

4 vjet më parë

Shtatë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në emergjencë deri në orën 1 pas mesnate, ku njëri prej tyre është në gjendje të rëndë. Këtë e

1 290 291 292