Archive

Kurti thotë se Thaçi shpif si polic në bodrume hetuesie, akuzon si prokuror në farsa prej gjyqi

3 vjet më parë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook i është kundërpërgjigjur presidentit Hashim Thaçi për akuzat që i ka bërë. Thaçi sot

“Pasha jetën” e Capital T dhe Majk po del të jetë e huazar

3 vjet më parë

Ka kaluar vetëm një muaj që kur është publikuar “Pasha jetën” nga Capital T dhe Majk, dhe ky bashkëpunim ka arritur t’i mbledhë më shumë

Ministrja serbe: Të mos e pyesim as Rusinë e as Amerikën – zgjidhjen për Kosovën ta gjejmë në Evropë

3 vjet më parë

Nuk jam e lumtur që shoh SHBA-në, as Federatën Ruse si lojtarë kyçë që do t’i ndeshin interesat e tyre në këtë rajon. Kështu ka

Erërat e forta shkaktojnë dëme materiale në Pejë

3 vjet më parë

Moti  me erëra gjatë ditës në Kosovë, nuk ka kaluar edhe pa dëmet material. Në Pejë duket se ka pasur erëra të forta, të cilat

Haradinaj: Erdoganin nuk e kam vëlla

3 vjet më parë

Presidenti i Turqisë ka thënë sot në një fjalim të tij se është i pikëlluar që në Kosovë u shkarkuan nga kryeministri, shefi i AKI-së

Vlora Çitaku i del në mbrojtje Ramush Haradinajt pas kërcënimit të Erdoganit

3 vjet më parë

Ambasadorja e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku, i ka dalë në mbrojtje kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt, pasi presidenti turk Erdogan, e kërcënoi shefin e

Rreth 2000 anëtarësime të reja në tre muajt e fundit në Vetëvendosje

3 vjet më parë

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar përmes faqes së Facebook-ut se në tre muajt e fundit anëtarësia e tyre është shtuar për 2000 veta të tjerë, njofton

Sveçla, Thaçit: Të ka kapur paniku i prangave të Speciales

3 vjet më parë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka akuzuar Albin Kurtin se partia e tij financohet nga disa persona nga Irani, se ai ka lidhje me njerëz

Emiri nuk po mundet ta harrojë Zeynepin, ja çka bën pas saj! (FOTO)

3 vjet më parë

Kaan Urgancıoğlu, u bë i njohur te ne me rolin e Emirit në serialin, Kara Sevda. Një personazh tejet karizmatik, Emiri arriti që për një

Ku ka zë s’është pa gjë! E njëjta gjë po ndodh me Marinën? (Foto)

3 vjet më parë

Shpesh personazhet mërziten me gazetarët, shpërthejnë në deklarata duke u shprehur se ata shkruajnë vetëm” broçkulla” bëjnë lajme të “pavërteta” që çuditërisht në fund dalin