Archive

Italianët në protesta, djegin flamujt e BE: Jeni bukëshkalë, ne do..

1 vit më parë

Zhgënjimi i italianëve nga Bashkimi Europian ka zbritur nga rrjetet sociale drejt e në terren, pasi disa njerëz janë mbledhur në rrugë duke djegur publikisht

Turqia, i vetmi vend që ndihmon Shqipërinë me materiale shëndetësore kundër Covid-19

1 vit më parë

Fundjavën e kaluar mbërriti në Rinas nga Stambolli me “Air Albania” një sasi e re prej 8 tonësh pajisje të mbrojtjes personale për mjekët e

Mbi 1 mijë të infektuar në Greqi, qyteti kufitar me Shqipërinë drejt karantinës totale

1 vit më parë

Bashkia e Kosturit në Greqi është një nga më të prekurat nga koronavirusi për shkak të disa fshatrave ku është përhapur masivisht. Sot autoritetet greke kanë diskutuar

Maqedoni: Shkon të qethet te berberi gjatë orës policore, policia ia “rruan” pesë mijë euro

1 vit më parë

32 vjeçarit nga Shtipi një prerje flokësh në berber do t’i kushtoj 5 mijë euro. Kjo pasi që nuk respektoi vendimin për izolim shtëpiak që

Reagon presidenti i Barcelonës, pas kritikave të Lionel Messit

1 vit më parë

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka këmbëngulur se Lionel Messi vazhdimisht e ka përkrahur kërkesën që ai dhe bashkëlojtarët e tij të pranojnë ulje

Albin Kurti: Nesër do të shkoj në takim te Presidenti

1 vit më parë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se do të shkojë në takimin që ka thirrur presidenti për ditën e mërkurë me të

Kurti: Po nisim reciprocitetin gradual me Serbinë

1 vit më parë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka deklaruar se sonte po fillon zbatimin gradual të reciprociteti me Serbinë, si zëvendësim për tarifën, ndërsa me Bosnje dhe

Erdogan: Pagën time për 7 muaj do t’ia fali popullit tim

1 vit më parë

Presidenti i Republikës së Turqisë sot në një komunikatë për media e hapi kampanjën ”Solidariteti Kombëtar”. Situata në Turqi po vështirësohet dita ditës për shkak

Kurti: Për disa orë merret vendimi për masat e reciprocitetit me Serbinë

1 vit më parë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, në një konferencë për media të mbajtur derisa qeveria në detyrë po mbante mbledhje, tha se ekzekutivi është mbledhur për

Fejzi Hajdari : Ejup Halimi ka vjedhur vota për Izet Mexhitin e ky i fundit prej ku u bë bartës liste?

1 vit më parë

Pronari i Gazetës Lajm, Fejzi Hajdari ka reaguar ndaj dënimit me burg të Ejup Halimit dhe Ismet Gurit, transmeton Almakos. Sipas Hajdarit, Halimi dhe Guri

1 2 3 62