Archive

‘Qeveria Kujdestare’/ Zbardhet propozimi i plotë i Opozitës

8 muaj më parë

Janë orët e fundit para përfundimit të afatit ku do të vendoset nëse do të ketë apo jo një marrëveshje apo konsensus mes palëve. Tre

E akuzuan për barbar, u shkoi në Francë si despot afrikan

8 muaj më parë

Ditën e shtunë, një koment i kryeministrit Edi Rama u shfaq në gazetën franceze, Le Monde. I kompleksuar nga akuza e kësaj gazete se shembja

Eksperti italian thotë se koronavirusi po mbaron vetvetiu

8 muaj më parë

Giuseppe Remuzzi, drejtori i Institutit për Kërkime Farmakologjike në Milano dhe një nga referentët kryesorë të vendit për këtë temë, deklaroi se koronavirusi ka filluar

Përdhunimi i 15-vjeçares/ “Shfrytëzimi saj tregohej si ‘hit’ në lagje e shkollë, të gjithë e dinin”- Gazetarja zbulon detaje tronditëse: Familjes i bëhet presion nga…

8 muaj më parë

Të tjera detaje tronditëse janë bërë të ditura rreth ngjarjes së rëndë që u bë publike dje, ku një 15-vjeçare u abuzua seksualisht nga 65-vjeçari

Joe Biden: Të protestosh kundër këtij brutaliteti është e drejtë dhe e nevojshme

8 muaj më parë

Kandidati për president të ardhshëm të Shteteve të Bashkuara nga radhët e Partisë Demokratike dhe ish-nënpresidenti i këtij shteti, Joe Biden, ka reaguar përmes një

Kurti sqaron 6 vendimet e mbrëmshme të Qeverisë

8 muaj më parë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, përmes një postimi në Facebook ka treguar gjashtë vendimet e mbrëmshme të Qeverisë. Në mesin e tyre janë reciprociteti ndaj

Finalizohet operacioni “Gjadri”, arrestohen 4 persona. Kapen 95 kg drogë e mijëra euro. Policia jep detaje

8 muaj më parë

Katër persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Lezhës në kuadër të një operacioni të koduar “Gjadri”. Policia lokale sqaron se ka sekuestruar  95

Pandemia prish planet e teatrove të Kosovës

8 muaj më parë

Para se të shfaqej pandemia në Kosovë, aktori Shkelzen Veseli ishte duke bërë prova me kolegët e tij për një shfaqje të re në Teatrin

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

8 muaj më parë

Ministri i Punëve të jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se për Serbinë është i papranueshëm veprimi i Prishtinës e cila ka ndaluar hyrjen

Kjo ishte Amerika këto ditë. Por asnjë ambasador nuk doli me deklaratë për dhunën në SHBA!

8 muaj më parë

Pse ambasadori i Shqipërisë në Uashington nuk del ti bëjë thirrje protestuesve amerikanë se nuk duhet të djegin dhe të kundërshtojnë policinë? Kjo ishte Amerika

1 2 3 53