Archive

Kurti reagon pas takimit me Vuçiç: Ne u treguam konstruktivë

2 orë më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, reagon pas takimit me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në Bruksel. Mesazhi i Kurtit: Në Bruksel, bashkë me zëvendësin tim

Shqiptari nga Kosova vret të dashurin e ish-gruas në Belgjikë para syve të fëmijëve

2 orë më parë

52-vjeçari Ismet Osmanay u plagos me thikë të hënën në Waterbaan, Deurne në Belgjikë, pranë një shkolle. Policia njoftoi se më pas viktima vdiq në

“Ishim shumë mirë, papritmas ‘lindi’ Albin Kurti dhe do të shkatërrojë gjithçka”, Ivica Daçiq i brengosur…

2 orë më parë

Kryeministri Albin Kurti sot për herë të parë do të takohet me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi. Takimi i

Vuçiq: Kurti më pyeti se “kur do ta njohim Kosovën”, i thashë “kurrë”

2 orë më parë

Presidenti i Serbisë , Aleksandar Vuçiq ka thënë pas takimit të sotëm në Bruksel me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti se është rënë dakord për

Autoritetet gjermane kthejnë në vend 4 shtetas të Maqedonisë

2 orë më parë

Hetuesit gjermanë të policisë së trafikut në Neu-Ulm, kanë kontrolluar një autobus me relacion të gjatë nga Maqedonia, në parkingun e autostradës Scheppacher Forst dhe

Ngecin negociata, Arsenal refuzon ofertën e Romës për Xhakën

2 orë më parë

Kalimi i mundshëm i mesfushorit Granit Xhaka nga Arsenal te Roma tani është në dyshime, pasi ka ngecje në bisedimet e dy klubeve. Shqiptari pritej

Grupi i “ferrit”, Francë-Gjermani ndezin “Euro2020”, në fushë zbresin peshat e rënda, Low-Deschamps nuk “guxojnë” të parashikojnë

2 orë më parë

“Euro2020” rezervon më në fund për tifozët sfidën e shumë pritur, përballjen më të zjarrtë në fazën e grupeve, Francë-Gjermani. Për herë të parë në

Henderson largohet nga Anglia shkaku i lëndimit, zëvendësohet nga Ramsdale

2 orë më parë

Kombëtarja e Anglisë ka bërë të ditur se portieri Dean Henderson është larguar shkaku i një lëndimi. Anglezi ka pësuar lëndim në këmbë që nuk

Teuta sfidon kampionët e Moldavisë në Champions

2 orë më parë

Teuta sfidon kampionët e Moldavisë në Champions, ndeshja e parë luhet në Durrës! Teuta ka mësuar kundërshtarin për turin e parë të Ligës së Kampioneve.

5 fakte që nuk i dini për Iluminati

2 orë më parë

Nëse jeni tifoz i teorive të konspiracionit, atëherë mund të besoni se ekziston një organizatë sekrete që kontrollon fshehtas çdo aspekt të shoqërisë, nga bankat,

1 2 3 34