A do ta blejë Google Twitter-in?

Google është në bisedime për ta blerë rrjetin social Twitter

Një burim i afërt me kompaninë ka bërë të ditur  se Twitter Inc ka filluar bisedimet me disa kompani teknologjike, për të shikuar mundësinë e shitjes tek to.

Nëse shitetTwitter, ai do t testohet si në të dhëna ashtu edhe në multimedia, pasiqë shërbimet e tjera sociale si Instagram dhe Snapchat janë duke zhvilluar metoda të reja për të gjeneruar të ardhura.

CNBC duke cituar burime anonime, ka raportuar se Twitter është në bisedime me kompani që përfshijnë Alphabet të Google dhe Salesforce.com, ku së shpejti pritet të arrihet një marrëveshje formale.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme