A ju kujtohet Alma e serialit “Familja moderne”. Ja ku është ajo sot? (Foto)

Nga ndërprerja e serialit “Familja moderne “, që ishte shumë i shikuar dhe i mirëpritur me vite të tëra, thuajse nuk kemi pasur rastin ta shohim gjetiu aktoren , e cila me rolin e saj në atë serial, Alma , u bë e njohur dhe e pëlqyer , shkruan Kosovarja, për Vlora Merovcin, e cila ka luajtur edhe në shumë role në teatër.

 

Për ata që nuk e dinë: Vlora Merovci është e martuar me aktorin dhe vokalistin e grupit të mirënjohur “Troja”, Bujar Berishën.

Ata kanë dy fëmijë, Dionin dhe Ea.