Aeroplani luksoz i Donald Trump (Foto/Video)

E premte, 11 Nentor 2016  –  Sakte.net  /

Donald Trump kishte shpenzuar plotë 80 milion dollarë në vitin 2011 kur e bleu këtë aeroplan privat, të cilin së fundmi e përdori për të udhëtuar drejtë Uashingtonit.

Brendësia e tij është mbresëlënëse dhe ku të vendosësh dorën duhet ta dini se po prekni mbi materiale të lara në arë.

‘Xheti’ personal i Trump është i pajisur me çdo element të nevojshëm për jetesë duke filluar nga banjo me mermer e deri tek shtretërit e ulëset e rehatshme, transmeton ORAinfo.

Aeroplani ‘Boeing 757-200’ është i pajisur po ashtu edhe me kinema moderne ku sistemi i zërit përkon me kinematë profesionale të Holliëoodit.

Shpejtësia e tij përshkon rreth 500 metra në orë dhe mund të akomodojë plotë 43 pasagjerë. /ORAinfo/

Inside Donald Trumps private jet

Inside Donald Trumps private jet

Inside Donald Trumps private jet

Inside Donald Trumps private jet

Inside Donald Trumps private jet

Inside Donald Trumps private jet

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme