Aeroplani rrëzohet mbi shtëpi në Kirgistan, 32 të vdekur

Ka shkuar në 32 numri i viktimave nga rrëzimi i avionit të mallrave në Kirgistan.

Avioni i cili i përkiste kompanisë Turkish Airlines, është rrëzuar në Manas duke rënë sipër shtëpive. Shumica e viktimave njoftohet se janë fëmijë dhe banorë të zonës, njofton BBC.

BBC raporton se rrëzimi i avionit Turkish Airlines në Kirgistan ka ardhur si pasojë e mjegullës së dendur.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme