Aeroportet më të mirë në botë

Skytrax ka publikuar renditjen vjetore më të fundit të aeroporteve më të mirë në botë, “World Airport Awards”.

Për të pestin vit me radhë, sërish aeroporti më i mirë në botë është shpallur ai i Singaporit, Singapore Changi International Airport.

Bie në sy, se në 15 aeroportet më të mira nuk ka asnjë aeroport amerikan, ndërsa Evropa përfaqësohet me 6 aeroporte,në këtë renditje.  /Sakte.net/


Foto Galeri

Copenhagen Airport (CPH) 26.6 milionë pasagjerë në vit. Ky aeroport është një nga shpërndarësit më të ngarkuar në Europën Veriore dhe një bazë operacionale për linjat ajrore skandinave.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme