Agjenti i lojtarit shkon në ‘Casa Milan’, ja ofron yllit 25 vjeçar të Serie A

AC Milan i është ofruar mundësia për të nënshkruar një mesfushor të Cagliari gjatë bisedimeve me agjentin e tij.

Të martën, agjenti Pietro Chiodi u pa duke hyrë në Casa Milan dhe shumë menduan se do të ishte për bisedime në lidhje me një nga klientët e tij në portierin e Milanit Ciprian Tatarusanu.

Sidoqoftë, Calciomercato raporton se Milanit iu ofrua Razvan Marin nga Cagliari gjatë bisedimeve, i cili luan si mesfushor qendror dhe grumbulloi 3 gola dhe 6 asistime në 37 paraqitje të Serie A për skuadrën sardinian sezonin e kaluar.

Marin filloi karrierën e tij me ekipin lokal Viitorul Constanța në moshën 17 vjeç dhe u vendos si një rregullt i ekipit të parë para se të fitonte një lëvizje në klubin belg Standard Liege në fillim të vitit 2017.

Ai pastaj shkoi te gjigandët Eredivisie Ajax për një tarifë të raportuar prej 12.5 milion € (përmes Wikipedia) në 2019, dhe u largua për në Cagliari me huazim vitin e ardhshëm dhe përgjithmonë në Janar 2021 me një marrëveshje pesë-vjeçare. /ORAinfo/