Ancelotti ‘i befasuar’ nga Bellingham: Nuk mund ta besoj që është 20-vjeçar

Pas ndeshjes dramatike ndërmjet Napolit dhe Real Madrid, Carlo Ancelotti ka shpjeguar se çfarë e ‘befason’ atë në lidhje me Jude Bellingham dhe dy vendimet që i janë dukur ‘absurde’.

Real me vështirësi arriti ta mposht Napolin me rezultat 3:2, transmeton Lajmi.

Pati polemika kur u akordua një penallti për Partenopei për lojën me dorë të Nachos.

“Ishte një lojë e vështirë, e luftuar deri në minutën e fundit. Pranuam një gol të shmangshëm, por më pas filluam të luanim dhe të krijonim raste. Momenti i vuajtjes ishte goli i barazimit me një penallti shumë të diskutueshme”, tha Ancelotti për Sky Sport Italia.

Ancelotti zgjodhi të luajë Toni Kroos në mesfushë në vend të Luka Modric për ndeshjen e tretë radhazi.

“Pranimi i Modrivit na lejoi të kontrollonim më shumë topin dhe të merrnim fitoren në një arenë shumë të vështirë. Duket absurde që u vlerësua si autogol i Meret, sepse Valverde pati atë goditje mahnitëse, ne e dimë se ai mund ta bëjë këtë. Valverde është një mesfushor i jashtëzakonshëm që ndër cilësitë e tij të shumta ka edhe këtë gjuajtje nga distanca. Nuk ka rëndësi sa gola shënon këtë sezon.”

Bellingham ka pasur një fillim sensacional në karrierën e tij në Real Madrid, duke shënuar tetë gola në nëntë ndeshje konkurruese.

Real Madridi është tani në krye të grupit me gjashtë minuta, i ndjekur nga Napoli dhe Sporting Braga me tre minuta, ndërsa Union Berlin i Leonardo Bonucci është në fund me zero.

Union Berlin kishte kaluar 2-0 kundër Bragas sot vetëm për të kapitulluar në ndalesa.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme