Anita Haradinaj tregon se çfarë bisedoi me Ramushin pas lirimit të tij

Anita Haradinaj, bashkëshortja e Ramush Haradinajt ka folur pas lirimit të tij nga Gjykata e Francës. Ajo ka thënë se lufta e Kosovës është e drejt dhe e pastër dhe ka fituar Kosova. Haradinaj ka thënë se askush nuk mund tua mohoj shqiptarëve të drejtën.

“Të vërtetën e shqiptarëve nuk mund ta mohoj askush, vendimi është i drejt dhe drejtësia po e vërteton se mund të vonojë por do të fitojë. Ne dolëm fitimtar dhe e gjithë Kosova. Na kanë lodhë procedurat, dhe nuk ka pasur nevojë të ndodhë kjo se lufta jonë ka qenë e drejt. Kjo situatë e ka lodhur të gjithë Kosovën, i falënderoj të gjithë popullin anembanë për mbështetjen që e kanë dhënë për ne dhe Ramushin. Po kam biseduar e ka mirëprit vendimin, dhe unë besoj se ai kështu do të thotë, se lufta e UÇK-së është e drejt”, ka thënë Haradinaj.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme