Arkeologët rusë zbulojnë ‘portën e ferrit’ nga ku erdhi ujë që përmbyti tokën (Video)

Arkeologët rusë pretendojnë se kanë bërë zbulimin më të madh në botë. Ata pretendojnë se kanë gjetur vrimën nga doli uji që solli dhe përmbytjen biblike, e cila përmendet dhe si periudha e ‘Arkës së Noes’.

 

Shkencëtarët rusë tentuan edhe më herët për të parë se çfarë gjendej në këtë vrimë të madhe, por më pas e mbyllën projektin. Ndërkohë që teoricienët konspirativë theksojnë se projekti u mbyll nga frika, pasi arkeologët kishin gjetur portën e ferrit dhe zërat që vinin nga poshtë tmerruan njerëzimin.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme