Arsenal 2-2 Man City: Notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve (Foto)

Arsenali dhe Manchester City kanë barazuar me rezultat 2-2 në ndeshjen e luajtur në Emirates.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Theo Walcott (40’) dhe Shkodran Mustafi (53’) për vendasit, ndërsa Leroy Sane (5’) dhe Sergio Aguero (42’) shënuan për Cityn.

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte Aguero me notën 8.3, ndërsa nota në e ulët në ndeshje shkoi për Hector Bellerin, i cili u vlerësua me 5.9.

Mustafi ishte më i vlerësuari te Arsenali me notën 8.0, ndërsa Granit Xhaka kishte një paraqitje që lë për të dëshiruar, duke u vlerësuar me notën 6.4. /Telegrafi/

Arsenal:

Paraqitje pozitive patën edhe Sanchez e Ozil

Man City: 

Te City u dalluan edhe Silva, Sane e Navas

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme