Arsyeja e dhimbshme pse nuk pi alkool: 4 fakte që nuk i dini për presidentin Donald Trump

Donald Trump është presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Trump si një prej personazheve më  të fuqishme në botë, është gjithmonë në qendër të vëmendjes.


Donald John Trump është i martuar me Melania Trump që nga viti 2005, ndërsa më parë ka qenë i martuar dy herë, me Marla Maples dhe Ivana Trump.

Presidenti i SHBA-së ka 5 fëmijë, Ivanka Trump, Donald Trump Jr, Barron Trump, Tifanny Trump dhe Eric Trump.

Gazeta Metro më poshtë u sjellë 4 gjëra që nuk i dini rreth Donald Trump

1.Prindërit e dërguan në Shkollën Ushtarake të New York kur ishte vetëm 13 vjeç. Kjo pasi mendonin se fëmija i tyre ka nevojë për më shumë diciplinë.

2.Presidenti Trump nuk pi alkool. Kjo për arsye se vëllau i tij ka qenë një alkoolik dhe ka vdekur në vitin 1982 nga varësia.

3.Trump ka marrë pjesë në disa episode të serialeve të ndryshme. Një prej tyre është  edhe seriali i njohur “Sabrina, shtriga adoleshente”.

4.Edhe nëse nuk do të ishte president i shtetit më të fuqishëm në botë, Trump përsëri do të ishte shumë i pasur. Kjo pasi që babai i tij i ka lënë si trasëgimi një pasuri të majme.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme