Arsyetimi qeshark i Xavit për humbjen e mbrëmbëshme

Xavi vazhdon të arsyetohet për dështimet: Kjo Barcelonë është në ndërtim e sipër.

Barcelona ka pësuar një humbje shokuese në shtëpi nga Girona me rezultat 2-4, duke mbetur në pozitën e katërt në tabelë.

Ka qenë një ndeshje spektakolare mes dy rivalëve katalunas, por që në fund ishin mysafirët që u larguan nga stadiumi me tre pikët e fituara.

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez mendon se ndeshja me Gironën ishte e barabartë, por që u vendos nga detajet dhe se skuadrës së tij i mungoi efikasiteti.

“Unë mendoj se ndeshja me Gironën ishte e barabartë, u vendos nga detajet”, ka thënë Xavi për DAZN.

“Na mungonte efektiviteti. Ne luajtëm mirë në lojë”, deklaroi tutje trajneri katalunas, duke thënë se kjo Barcelonë është në ndërtim e sipër.

“Kjo Barca është në ndërtim e sipër. Ne duhet ta vazhdojmë atë,” ishte një nga gjërat që tha Xavi pas humbjes 4-2 kundër Girona .

Pas 16 xhirove në kampionat, Barcelona e sheh vetën në pozitën e katërt në tabelë me 34 pikë, shtatë më pak se lideri Girona.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme