Askush prej juve nuk e di mbiemrin e Ronaldos

Cristiano Ronaldo është një ndër yjet më të njohur të futbollit botëror, i cili po shkruan historinë ndeshje pas ndeshje.

Vërtet mendoni se e njihni portugezin? Ndoshta disa gjëra ju kanë shpëtuar deri më tani.

1. Cristiano Ronaldo është një lojtar i mirë edhe në poker.
2. Portugezi ka vendosur rekord pasi në prezantimin te Reali ishin të pranishëm 80 mijë fansa.
3. A i ka admirues të mëdhenj. Njëri prej tyre është dhe Arnold Schwarzenegger që e ka lavdëruar për fizikun
4. Zyrtarisht, Cristiano mban mbiemrin “dos Santos Aveiro” për shkak se babai i tij kishte një simpati të veçantë për ish-presidentin Ronald Regan.
5. Mund ta kishte mbyllur karrierën ende pa filluar, pasi u operua në zemër 15 vjeç
6. E kanë përjashtuar nga shkolla sepse i hodhi karrigen mësuesit.
7. Kërcen mjaft mirë në ajër, 7 cm më shumë se sa kërcejnë mesatarisht basketbollistët e NBA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme