Asnjë televizion nuk i merr “Stupcat” këtë fundvit

Jemi mësuar që në çdo fundvit ata t’i shohim në ekranet televizive duke na argëtuar me humorin e tyre.

 

Por këtë vit grupin humoristik “Stupcat” nuk do t’i shohim jo vetëm ne ekranet televizive por as në skeçet që dikur nxirnin përmes DVD apo Youtube.

Duket se arsyeja e mospranisë së tyre në asnjërin nga televizionet kosovare është çmimi i lartë që ata i kanë vën vetes, shkruan “Magazina.al”

Ditë më parë Magazina.al, kishte raportuar se “Stupcat” i kishin kërkuar mijëra euro televizionit publik për të qenë pjesë e emisionit festiv të fundvitit, RTK’ja i kishte refuzuar duke e konsideruar si një shumë mjaft të lartë dhe të papërballueshme për ta.

Kështu “Stupcat” duke i rritur vetit çmimin, e kanë “bojkotuar” veten duke mos qenë pjesë e programeve festive.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme