Posts From Portali Sakte

Luftë minut pas minute: Rrëzohet aeroplani i forcave të Azerbajxhanit (Video)

4 muaj më parë

Konflikti mes Armenisë dhe Azerbajxhanit po vazhdon të thellohet edhe më shumë derisa në cdo rast eskalimi të situatës, mund të invilvohen edhe Turqia dhe

Naim Miftari: Njihuni me agjentin e BIA-s serbe, këshilltar i Thaçit i arrestuar në Çagllavicë, dha mijëra euro për dëshmitë kundër UÇK-së

4 muaj më parë

Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar edhe njëherë ndaj Presidentit

Kabineti i Ramës e përmirësoi gabimin: Ky vend i shkëlqyeshëm është në Maqedoninë e Veriut

4 muaj më parë

Pas reagimeve në rrjetet sociale, pasi kryeministri shqiptar Edi Rama publikoi një fotografi nga ujëvara malore me hashtag “Shqipëria e shkëlqyer” dhe “Kanioni Leshnicë”, nga

Gordana Jankullovska dërgohet në burg

4 muaj më parë

Ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë, Gordana Jankullovska është dërguar në burgun e Idrizovës. Policia konfirmon se që nga sot Jankullovska do të vuaj dënimin prej

Burg për Gruevskin e arratisur, Janakieski mori dënim me kusht

4 muaj më parë

Një vjet e gjysmë burg për ish kryeministrin e arratisur Nikolla Gruevski, në rastin “Shuplakat”. Ish-bashkëpunëtori i tij, Mile Janakieski mori dënim me kusht prej

“Serbia do të përpi Kosovën dhe Shqipërinë”, lajmi që pushtoi mediat e Beogradit

4 muaj më parë

Gazetat serbe kanë patuar kryetitull në faqen e parë sot një deklaratë të fortë dhe frikësuese për shqiptarët. Ato shkruajnë se Serbia do të ‘përpi’

Mësuesja e ‘De Radës’ i shkruan Veliajt: ‘Lali’, boll gënjeve hapur, mjaft …

4 muaj më parë

Një status dërrmues për kryebashkiakun e Tiranës ka mbërritur nga një mësuese e shkollës 9-vjeçare ‘Jeronim de Rada’, në Tiranë. Në një shkrim të publikuar

KSI: Të hiqen PCR testet për shtetasit nga vendet e rajonit

4 muaj më parë

Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Sëmundje Infektive është rekomanduar heqja e PCR testeve negative për shtetasit nga vendet e rajonit. Alsat nga burime

Hajni u hyn në banesë dy femrave në Prishtinë, kryen vjedhje nën kërcënimin e armës

4 muaj më parë

Banesa e dy femrave në Prishtinë ka qenë cak i një grabitjeje të armatosur të premten, rreth orës 23:45. Siç njofton Policia e Kosovës përmes raportit

Gjuha Shqipe hiqet nga memorandumet e MASH, ja si arsyetohet Carovska

4 muaj më parë

Milla Carovska u emërua Ministre e Arsimit dhe Shkencës, me të ardhur në krye të këtij dikasteri, pa u bë një muaj bëri një ndryshim.

1 2 3 18