Ballina e AS dhe Marcas pas fitores së Barçës në El Clasico (Foto)

El Clasico i takoi Barcelonës, klubi katalunas fitoi me rezultat 2-3 ndaj Real Madridit.

Dhe normalisht që dy gazetat sportive më të mëdha spanjolle faqen e parë të gazetës ia dedikuan fitores dhe magjisë së Lionel Messit.

El Clasico spektakli më i madh në Tokë!”, shkruan AS.

Messi vendimtar”, shkruan MARCA.

Messi shënoi golin e parë të Barcelonës dhe të fundit dhe normalisht që ishte lojtari i ndeshjes.

Me këtë dy gola, argjentinasi me 15 gola bëhet lojtari me më së shumti gola në El Clasico. /Telegrafi/