Belgjika i jep një lajm të mirë Kosovës për Januzajn (Foto)

Sakte.net   /  E premte, 26 Gusht 2016 13:28

Roberto Martinez, selektori i ri i Belgjikës, nuk e ka ftuar në skuadër sulmuesin kosovar, Adnan Januzajn

Selektori i ri Belgjikës, Roberto Martinez, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjes e shtatorit, ndaj Spanjës dhe Qipros.

Por, në listën e t ftuarve nuk është emri i sulmuesit të Sunderlandit, Adnan Januzajt, përcjell Express.

Kjo i jep shpresë Kosovës, që Januzaj ta pranoj ofertën e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) që t’i bashkohet Kosovës.

Image result for adnan januzaj

Përveç Januzajt, Kosova po kërkon edhe ardhjen e Xherdan Shaqirit, Valon Behramit dhe Granit Xhakës.

Kurse, ftesën e Kosovës deri më tani e kanë pranuar: Milot Rashica, Alban Meha, Amir Rrahmani, Herolind Shala, Sinan Bytyci, Valon Berisha dhe Arbër Zeneli. /Express/

Lojtaret e ftuar nga Belgjika 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme