BMW-ja sjell modelin e saj të ri

Modeli i ri i BMW-së “5 Series Touring”, është një makinë gjysmë-autonome, që do të thotë se ajo është makinë që vetëdrejtohet, pa pasur nevojë intervenimin e shoferit.

Ju mund të përdorni navigacionin apo edhe një sistem argëtues me gjeste duke mos përdorur butona, për t’i dhënë urdhër kësaj makine.

Makina BMW 5-Series është shfaqur për herë të parë në “Geneva Motor Show”, pasi ishte provuar për herë të fundit në fillimin e këtij muaji.

5series

Përdorimi i aluminit dhe magneziumit në ndërtimin e jashtëm të makinës ka dhënë rezultate, duke e bërë për 100 kilogram më të lehtë makinën, krahasuar me seritë e kaluara të “BMW Series Touring“.

Ajo po konsiderohet si një nga makinat më praktike të BMË-së, dhe pritet që të dalë në treg me një çmim fillestar prej 40,000 eurosh.

5

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme