Bota solidarizohet me Chapecoensen, metropolet bëhen të gjelbra në nderim të klubit (Foto)

E gjithë bota po solidarizohet me Chapecoensen, klubin e njohur brazilian i cili përjetoi tragjedinë më të madhe në historinë e futbollit brazilian.

Fluturimi në Medellin për finalen e Kupës së Amerikës së Jugut ishte fatal për skuadrën e cila humbi pothuajse të gjitihë antarët nga lojtarët deri te stafi i lartë drejtues i skuadrës.

Rio de Janeiro!

 Dhe bota s’ka mundur si të mos solidarizohet me tragjedinë që i ka ndodhur klubit simpatik brazilian.

Parisi!

Munichu, Parisi, Rio de Janeiro, Londra dhe metropole tjera monumentet e tyre më të rënëdësishme dhe stadiumet i bënë në ngjyrë të gjelbër që është identitet i Chapecoenses.

Munichu

Tragjedia ajrore tronditi mbarë botën e futbollit dhe ktheu kujtimet nga tragjedia e lojtarëve të Manchester United dhe Torinos të para 60 viteve.

bota-5

bota-1

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme