Caktohet data e re e “El Clasicos”

Pas vendimit që ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit të shtyhej, tani është caktuar një datë e re.

18 dhjetori është data kur do të luhet “El Clasico”, raporton Goal, transmeton Sakte.net .

Kjo ndeshje ishte shtyrë për shkak të protestave në Barcelonë gjatë dy javëve të fundit, derisa ishte menduar edhe opsioni që ndeshja të zhvillohej në Santiago Bernabeu e më pas të zhvillohej në Camp Nou, por një gjë të tillë të dyja klubet e kishin refuzuar.

Por, tani klubet janë pajtuar që ndeshja të zhvillohet më 18 dhjetor në Camp Nou.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme