Cavani e refuzon ekipin e madh nga Amerika Latine, dëshiron të luaj në Evropë

Edinson Cavani dëshiron të vazhdojë karrierën në Evropë.

Cavani është lojtar i lirë, pasi i skadoi kontrata me Manchester United.

Së fundmi sulmuesi ishte i lidhur me një transferim drejt Argjentinës, te Boca Juniors.

Por, sipas Fabrizio Romanos, uruguaiani ka refuzuar ekipi argjentinas, pasi preferon të luajë në Evropë.

Italiani raporton se Cavani dhe familja e tij ëndërrojnë t`i bashkohen La Ligas dhe të hapin një kapitull të ri në Spanjë.

Valencia dhe Villarreal janë klubet spanjolle që duan shërbimet e sulmuesit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme