Chelsea poshtëron Tottenhamin, prek finalen e FA Cup

Chelsea ka mposhtur rivalin lokal Tottenham Hotspur me rezultat 4 me 2, për të kaluar në finale të FA Cup.

“Blutë” e Londrës në finale tani presin fituesin e duelit gjysmëfinale mes Arsenalit dhe Manchester Cityt që zhvillohet të dielën [nesër].

Willian realizoi dy gola, një shënoi Eden Hazard dhe një tjetër Nemanja Matiq. Për Tottenhamin realizuan dyshja angleze Harry Kane dhe Dele Alli.

© KOHA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme