Chelsea pritet të thyejë rekord për këtë futbollist

Chelsea është gati të thyejë tarifën e transferimit të rekordit botëror për një mbrojtës në ndjekjen e Wesley Fofana-s, zbulon football.london.

Rekordi aktual mbahet nga Harry Maguire, i cili zëvendësoi Leicester Cityn me Manchester United për 80 milionë funte në gusht 2019 dhe Dhelprat mund të vendosen të marrin një shumë tjetër të madhe për talentin e tyre të fundit të qendërmbrojtësit ,përcjell ORAinfo.

Skuadra e Thomas Tuchel thuhet se tashmë ka pasur dy oferta të refuzuara nga rivalët e tyre në Premier League, por po përgatit një tjetër që ka të ngjarë të zëvendësojë tarifën e paguar nga Djajtë e Kuq për Maguire./ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme