Çmendet Podolski, shënon pesë gola për Galatasarayn (VIDEO)

Sot padyshim ishte dita e Lukas Podolskit. Sulmuesi gjerman realizoi pesë gola për Galatasarayn në fitoren e thellë 6 me 2 ndaj Erzincanspor, shkruan IndeksOnline

Podolski i ndihmoi Galatasarayt për t’u kualifikuar në raundin tjetër të Kupës, me 11 pikë të grumbulluar. Golat gjermani i shënoi në minutat: 4, 10, 27, 50 dhe 55-të.

Gjermani gjithashtu u fut në histori të klubit turk, për shkak kishin kaluar 17 vite që një lojtar i Galatas kishte shënuar pesë gola në një ndeshje zyrtare.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme